Куди подіти старі меблі?
Купівля нових меблів, безсумнівно, зворушливий момент для кожного. Змінюється оздоблення квартири, її стиль і композиція, що неодмінно вражає нас і наших гостей. Однак рішення замінити техніку – це не тільки задоволення, адже за ним постає інше питання… куди подіти старі меблі. Що про це говорить закон? Скільки коштує вивіз старих меблів? Хто за це відповідає?
Вивіз меблів – чи можна віднести їх на смітник?
Бажаючи позбутися більшості непотрібних речей і природного сміття, ми думаємо про те, щоб винести їх у смітник або контейнер. На жаль, таке рішення повністю виключається, бо це є великогабаритні відходи, які включають меблі (наприклад, дивани, дивани-ліжка, дивани, комоди, шафи або столи). Викидати їх на смітник заборонено законом, їх точно не заберуть працівники міського прибирання, а нам загрожуватиме штраф до 1000 гривень. Крім того, така акція (викидання меблів на смітник) мала б мало спільного з екологією та дбайливим ставленням до природи. Перероблені матеріали у смітті не можна належним чином утилізувати.
Як цього не робити?
Ще гіршим рішенням проблеми непотрібних меблів є їх спалювання – хоча в нашій країні поки що є повідомлення про використання їх як палива, варто знати, що це карається штрафом до 1000 гривень. При спалюванні деревно-стружкової плити, насиченої клеєм, або просоченої деревини в атмосферу викидається величезна кількість токсичних сполук, які сприяють виникненню багатьох захворювань, у тому числі раку.
Ще гірше рішення, куди здати старі меблі, – винести їх у ліс. Вони не тільки псують ландшафт і не дають іншим насолоджуватися контактом з природою, але й розкладаються десятиліттями, протягом яких вони забруднюють лісову екосистему та шкодять рослинам і тваринам. Такі дії також загрожують штрафом у розмірі до 1000 гривень.
Як правильно утилізувати старі меблі?
Насправді не існує універсального способу утилізації меблів. З екологічної точки зору найкраще було б максимально продовжити їх життя. Це не завжди можливо, серед способів позбавлення від непотрібних меблів варто розглянути:
Апсайклінг – тобто відновлення старих і пошкоджених меблів з метою їх повторного використання. Дуже часто це дозволяє отримати несподівані результати, дозволяючи повністю змінити інтер’єр будинку чи квартири, не витрачаючи грошей на нові меблі. Ремонт можна зробити як самостійно, так і за допомогою фахівців, які зроблять це за нас – швидко і професійно. Меблі навіть з чітко відбитими деталями від часу, можуть отримати друге життя.
Колекція старих меблів
Перероблення є найменш шкідливим способом утилізації непотрібних меблів відповідно до закону. Незалежно від технології, за якою вони були виготовлені, вони містять багато цінної сировини, наприклад деревини, яку можна успішно повторно використовувати. Це, своєю чергою, сприяє значному скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу, який є головним винуватцем зміни клімату.
Перероблення та утилізація старих меблів – як це зробити правильно?
Одним зі способів утилізації непотрібних меблів відповідно до законодавства є вивезення їх до пунктів вибіркового збору побутових відходів. Це найкраще місце для всіх, хто цікавиться, куди подіти старі меблі. І хоча зазвичай такі пункти розташовані на околицях міст, повертати непотріб у ці спеціально підготовлені місця варто. Правда, мало хто має можливість самостійно організувати транспорт. З цієї причини варто розглянути можливість скористатися допомогою фахівців з експорту меблів. Вони допоможуть не тільки в їх оперативному вивезенні та розміщенні в призначеному місці, а й забезпечать винесення меблів з дому та легке завантаження на підготовлений автомобіль, щоб забезпечити швидке та безпроблемне розв’язання проблеми.
Віддавати безплатно
Віддавати безплатно – хоча в Україні це ще не так популярно, як, наприклад, в західних країнах, з кожним роком охочих дарувати й приймати безплатно меблі та елементи інтер’єру стає все більше. Також зростає кількість порталів, де можна розмістити безкоштовне оголошення. Для дарувальника це простий спосіб позбутися непотрібних речей – найчастіше зацікавлена особа самостійно організовує збір старих меблів. Як варіант, ви можете спробувати подарувати непотрібні меблі друзям або громадським установам – притулкам для ночівлі (один з небагатьох варіантів для людей, які думають, куди здати старий матрац), дитячим будинкам, школам або подібним організаціям.
Вивіз меблів – підсумок
Незалежно від того, чи думаєте ви, куди викинути стару кушетку, диван-ліжко чи маленьку тумбочку, варто переконатися, що це зроблено відповідно до закону та з повагою до природи. Якщо ви не можете продовжити їм термін служби, відреставрувавши їх або віддавши безкоштовно, то найкращим рішенням буде скористатися послугами таких професіоналів, як ми, які займаються вивезенням меблів та звільненням квартир.
Ви можете замовити послугу вивезення старих, диванів, радянських стінок і взагалі всіх видів меблів за нашими телефонами.
Контактний телефон: 0671953814